ZVH heeft alle huurders eind juni/begin juli een brief gestuurd met informatie over het energielabel en de wws-punten. Heeft u vragen? Kijk eerst hier of uw vraag beantwoord wordt.
Waarom deze brief? Wat staat erin?
De woningcorporaties sturen ieder jaar een brief over de verplichte huurverhoging. De huurverhoging is in 2011 1,3%. De brief is in april verstuurd. Er is ondertussen extra informatie die de huurders ook moeten ontvangen. En dat gaat over het energielabel van de woning en de gevolgen die het label heeft voor het aantal woningwaarderingspunten. Vanaf 1 juli moet namelijk het energielabel zijn verwerkt in het wws-puntenaantal. Dat is landelijk geregeld. Daarom stuurt ZVH een brief aan alle huurders. ZVH is verplicht deze opgave te doen. In de meeste gevallen verandert er niets en blijft de huurverhoging gewoon 1,3 %.
Wat is er veranderd in de wws puntentelling?
De punten die uw woning voorheen kreeg voor verwarming en isolatie, zijn eruit gegaan. Het energielabel van uw woning is juist toegevoegd. Daardoor kan het totaal aantal punten hoger of lager zijn dan uw woning voorheen had. In het algemeen geldt: een woning met een goed label (een energiezuinige woning) krijgt meer punten; een woning met een slecht label krijgt minder punten in de nieuwe regeling.
Meer punten – hogere huur?
Nee. De nieuwe wws-punten leiden niet tot een hogere huur dan we aangekondigd hebben in april 2011. U gaat niet meer betalen dan wij eerder hebben aangekondigd. Wel weet u nu, hoe uw nieuwe puntenaantal is.
Minder punten – lagere huur?
Meestal niet. De huren van de meeste woningen waar dit speelt, passen nog binnen de maximale huur.
In enkele gevallen komt er een huurbevriezing. Dat is bij enkele woningen die nu meer huur betalen dan maximaal mogelijk is met de nieuwe punten. ZVH verhoogt de huur per 1 juli 2011 niet met 1,3 %. Dat geldt ook volgend jaar nog, tenzij er een verbetering van het energielabel zou komen (bijvoorbeeld door renovatie of onderhoud).
Mijn buren hebben een ander label. Hoe kan dat?
Het energielabel is door een gecertificeerd bureau vastgesteld. Het kan per woning zomaar verschillen. Veel elementen spelen een rol: aan ligging in de flat (zonzijde of niet, hoek of midden), wel of geen dubbel glas, isolatie, plek van de voordeur, verwarmingssysteem.
Nog meer vragen?
U kunt algemene informatie vinden over huur(verhoging) en energielabels op www.rijksoverheid.nl .
